« Ožujak 2024 »

Zelena čistka - Dan planeta Zemlje
Autor: Marija Poje, 22. 4. 2016.

Danas su učenici i učitelji stvaralački  i razigrano obilježili Dan planeta Zemlje te proveli aktivnosti zajedničkog čišćenja okoliša škole kroz akciju Zelena čistka u koju se Škola prijavila. Događanje je organizirano kroz projektni nastavni dan tijekom kojega se željelo proučiti problem otpada i njegova utjecaja na okoliš te aktivnim osobnim djelovanjem učiniti nešto dobro za prirodu i našu budućnost.  Organizirano je niz radionica među učenicima, a akcije čišćenja okoliša provedene su  u njenoj okolini. Učitelji su organizirali  igre za učenike razredne nastave u kojima su otpad morali  razvrstati u odgovarajuće spremnike te napravili plakate i prezentacije radova na ovu temu. Na kraju svih aktivnosti, naši budući prvašići razveselili su nas  igrokazom o važnosti očuvanja okoliša.

Ovom akcijom je naš cilj, osvijestiti učenike o važnosti zaštite okoliša i štetnosti smeća za prirodu, ostvaren. Učenici su sudjelovali u svim planiranim aktivnostima i time dali svoj doprinos očuvanju našeg planeta.

Zahvaljujemo obitelji Liška koja nas je obradovala donacijom sadnica cvijeća koje su učenici naše škole posadili  u cvjetnu gredicu.

Više o provedenim aktivnostima moći ćete  vidjeti  u prezentaciji.