VJEŽBA EVAKUACIJE I SPAŠAVANJA
Autor: Marija Poje, 24. 5. 2022.

Danas,  24. svibnja 2022. godine s početkom  u 12.00 sati godine u OŠ Mate Lovraka u Vladislavcima održana je vježba evakuacije i spašavanja. Vježba je organizirana sukladno planu evakuacije OŠ Mate Lovraka.

U vježbu su bile uključene sljedeće snage:

operativne snage Općine: Stožer civilne zaštite općine, Postrojba civilne zaštite opće namjene općine i povjerenik civilne zaštite za naselje

vatrogasne snage:  JVP Čepin, DVD Vladislavci, DVD Hrastin

ostale snage i sudionici vježbe: Ravnateljstvo civilne zaštite, Područni ured civilne zaštite Osijek, MUP PP, GD Crvenog križa Osijek, te djelatnici i učenici OŠ Mate Lovraka Vladislavci

Osnovni ciljevi vježbe bili su: provjera osposobljenosti i djelovanja pripadnika operativnih snaga sustava civilne zaštite, provjera opremljenosti, provjera procedura i planova postupanja, provjera aktiviranja i mobilizacije operativnih snaga sustava civilne zaštite, koordinacija kod provođenja mjera i aktivnosti civilne zaštite.

Vježba je započela u 12.00 sati  signalom za opasnost. Scenarij vježbe: uslijed olujnog nevremena, obilnih padalina i jakog naleta vjetra došlo je do oštećenja krova škole, prokišnjavalo je te je bilo potrebno skloniti učenike unutar školr na sigurno mjesto. Kada su nastupili sigurni uvjeti, učenici su, u pratnji učitelja, mirni i bez panike napustili prostor škole te se okupili  na zbornom mjestu  ispred škole u vremenu od 4 minute i 7 sekundi. Do škole su dojurila vatrogasna vozila DVD-a Vladislavci, DVD-a Hrastin i DVD- a Čepin te je započela vježba. U vježbi je sudjelovalo 114 učenika i djelatnika škole.

Učenici, učitelji i tehničko osoblje poštivali su sve upute o postupanju pri nastanku iznenadnog događaja.

Sve aktivnosti završile u 12.35 sati.

Zahvaljujemo na suradnji i zanimljivom iskustvu!