Obilježavanje Svjetskog i Europskog tjedna novca
Autor: Marija Poje, 25. 3. 2022.

U današnjem je svijetu kapitala i velikog kretanja novca dobro biti upoznat s osnovnim pojmovima koji se vežu uz naš rad i život i pojam novca. Povodom Svjetskog i Europskog tjedna novca (21. - 25. ožujka 2022.) smo željeli i našim učenicima približiti taj dio razmišljanja i promišljanja o nečemu što nije samo novac koji držimo u džepu. Učenici su upoznavali pojmove poput bruto i neto plaća, kredit i štednja, kamatna stopa, porez, PDV i slično, a nakon toga se natjecali u kvizu znanja koji je priređen. Učenici sedmog razreda su imali i projektni dio zadatka u kojem su prikupljali ponude hotela na jednoj od turističkih lokacija koji su samostalno odabrali. Prikupljene ponude su prezentirali ostalim učenicima s naglaskom na predstavljanju prednosti svakog hotela u odnosu na druge ponude. Cijena je bila posljednji od kriterija ali smo njoj dodali posebnu pozornost jer smo na temelju nje izrađivali statističke prikaze (stupčasti, linijski i kružni dijagram frekvencija i relativnih frekvencija) koji su vizualno isticali prednost svake od ponuda. Pod OPŠIRNIJE možete pogledati uradak učenika Lukasa Ulemeka.

Učitelj voditelj: Krunoslav Štefanek