« Ožujak 2024 »

Autor: Marija Poje, 7. 6. 2022.

Današnje se društvo naziva informacijskim društvom, a ta nam činjenica ujedno i potvrđuje koliki je utjecaj informacijskih tehnologija na naš život.

U moru ponuđenih informacija teško je pronaći pravi, tj. relevantni izbor podataka. Budući da knjižnica predstavlja jedinstveno mjesto u zajednici u kojoj se nalaze sabrane i organizirane informacije na različitim medijima, naša je škola osjetila potrebu svojim učenicima, njihovim roditeljima te svim učiteljima i stručnim suradnicima olakšati pristup istima. Stvaranje virtualne knjižnice činilo se kao najbolje rješenje pomoću kojega svim korisnicima olakšavamo pristup i korištenje potrebnih informacija.

U skladu s misijom školske knjižnice, osim što podupire nastavni proces, virtualna knjižnica pruža i zabavne sadržaje, ali i one za samopomoć. Zamišljena je kao mjesto na kojemu će svi korisnici pronaći nešto za sebe. Virtualnu knjižnicu izradila je naša knjižničarka Tihana Perić. Da bi pristupili svijetu korisnih informacija ili mašte, dovoljno je slijediti poveznicu:

Virtualna knjižnica OŠ Mato Lovrak.