Posjet predstavnika Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata 101. brigade ZNH-a/HV-a.
Autor: Marija Poje, 13. 6. 2022.

Danas su nas u školi posjetili predstavnici  Udruge hrvatskih branitelja Domovinskog rata 101. brigade ZNH-a/HV-a.

Ovo nije  njihov prvi posjet našoj školi. Prije pandemije redovito su nas posjećivali te učenicima 8. razreda prezentirali događanja vezana za domovinski rat na ovom području. Učenici su „iz prve ruke“ mogli čuti i saznati kako je to izgledalo 1991. godine. Dana 10.lipnja 2022. godine obilježili su 30. obljetnicu ustroja 101. brigade ZNH-a/HV-a.

Danas su se ukratko predstavili učenicima, a nakon toga smo  pogledali njihov dokumentarni film „Želimo potpunu normalizaciju međunacionalnih odnosa u regiji“. Cilj je bio da učenici shvate poruku koju film  donosi,  izgraditi svijest o važnosti postizanja i očuvanja mira na globalnoj razini, a posebno među mladima. Tematika filma jasno ističe potrebu za izgradnjom društva u kojemu postoji želja i volja za uspostavljanje globalnog mira temeljenog na prihvaćanju različitosti i željom za zajedništvom na dobrobit sadašnjih i budućih generacija.

Tijekom boravka u našoj školi, uručili su nam svoj Zbornik koji sadrži likovne i literarne radove učenika škola s kojima su surađivali. Posebno nas je razveselilo što je na naslovnici Zbornika uradak naše bivše učenice, Dore Čurman kojoj najiskrenije čestitamo. U Zborniku se nalaze i radovi učenika Mia Grgić, Petra Koncoš, Klara Kovač ( 8. razred), Teo Đorđević, Dora Čurman (1. razred srednje škole).

Čestitamo svim učenicima, a predstavnicima 101. brigade zahvaljujemo na uručenim Zbornicima i na suradnji uz nadu da ćemo i narednih godina uspješno surađivati.