Sufinanciranje udžbenika
Autor: Marija Poje, 24. 9. 2015.

OBAVIJEST RODITELJIMA KORISNICIMA ZAJAMČENE MINIMALNE NAKNADE

SUFINANCIRANJE NABAVE UDŽBENIKA UČENICIMA

Poštovani!

Osječko-baranjska županija sufinancira nabavu udžbenika učenicima osnovnih i srednjih škola s područja Osječko-baranjske županije iz obitelji korisnika zajamčene minimalne naknade.

Dana 24.09.2015 objavljen je   JAVNI POZIV za prikupljanje zahtjeva za sufinanciranje  školskih udžbenika u iznosu najviše do 50 % u odnosu na cijenu udžbenika za 2015./2016. školsku godinu.

Sredstva za sufinanciranje školskih udžbenika ne može ostvariti učenik koji ostvaruje pravo na besplatne udžbenike prema drugim propisima.

Molimo roditelje da dođu u školu  u četvrtak, 1.10. 2015. od 9.00 do 10.00 sati s ispunjenim zahtjevom i jave se tajnici.

Uz zahtjev  prilaže se sljedeća dokumentacija:

1.preslika osobne iskaznice punoljetnog učenika ili preslika osobne iskaznice roditelja/skrbnika,­ 2.preslika osobne iskaznice maloljetnog učenika ili domovnice ukoliko nema osobnu iskaznicu,

3.preslika kartice tekućeg, odnosno zaštićenog računa podnositelja zahtjeva,

4.dokaz  područnog  centra  za socijalnu skrb  kojim se  utvrđuje  korištenje  prava  na zajamčenu minimalnu naknadu ne stariji od mjesec dana od datuma podnošenja zahtjeva

­ 5.popis  udžbenika  za  određenu školu,  program  i  razred  koji  je  ovjeren  od strane škole  koju  učenik pohađa (pribavlja škola) .

Zahtjev školi s potpunom dokumentacijom podnosi roditelj/skrbnik maloljetnog učenika .

Zahtjev se podnosi u roku od 15 dana od dana objave javnog poziva.

Roditelji trebaju kupiti nove udžbenike, a sredstva će im biti doznačena najkasnije do kraja kalendarske godine.

Na  kraju 2015./2016. školske  godine  korisnik sredstava  koji  je  ostvario  pomoć  za sufinanciranje školskih udžbenika treba predati  udžbenike školi u uporabljivom stanju te će škola na početku sljedeće godine te udžbenike dati na korištenje sljedećoj generaciji učenika, također iz obitelji koje su korisnice zajamčene minimalne naknade.

Za sva pitanja molimo kontaktirajte tajnicu Ivanu Barišić, tel: 391-016

S poštovanjem,