« Ožujak 2024 »

Mirotvorac – predavanje za učenike 7. i 8. razreda
Autor: Tomislav Krizmanić, 15. 2. 2016.

Danas je gospodin Marijan Gubina, autor knjige 260 dana, za učenike 7. i 8. razreda održao predavanje pod nazivom MIROTVORAC. Predavanje je svojevrsna sinteza spomenute knjige u kojem gospodin Gubina, dok prepričava svoja tragična iskustva života u logoru i nakon njega, istovremeno aktualizira poruku čineći ju prikladnom za auditorij, tj. za djecu kojoj se obraća.  Predavanje je djeci bilo zanimljivo i poučljivo što jasno potvrđuje kratka interpretacija koju sam učinio odmah nakon predavanja na satu vjeronauka. Naime, djeca su bez imalo problema prepričala svako poglavlje knjige o kojem je gospodin Gubina govorio, a posebno im se u sjećanje urezala poruka o solidarnosti s potrebnima, roditeljskoj i obiteljskoj ljubavi, opraštanju te nenasilju ili činjenju dobra uvijek i u svakoj prilici.

Pod satom hrvatskog jezika, učenici će svoje doživljaje s predavanja pretočiti u literarni sastav – PORUKA MIRA. Poruke mira učenika naše škole te drugih škola na kojima je gospodin Marijan Gubina održao svoje predavanje ukoričit će se u knjigu pod nazivom MIROTVORAC.

Zahvaljujemo  gospodinu Gubini što nas je posjetio i podijelio s nama svoje korisno i bogato iskustvo života.