Razgovarali smo s Borisom Lovrićem
Autor: Stella Kovačev, Josipa Marijanović, 13. 3. 2016.

S obzirom na to koliko vremena provodi za računalom u zbornici, pomislili bismo da je riječ o učitelju iz informatike. Uvijek nasmijan i spreman za zezu, kratkih rukava i u trenerici, to je Boris Lovrić, naš novi učitelj iz tjelesne i zdravstvene kulture. Razgovarajući s učiteljem Lovrićem otkrile smo puno zanimljivih informacija o njemu i dobro nasmijale. Učitelj Lovrić je iz Splita, ima 1853 hobija, i ljubimac je svih kvartovskih mačaka. Ako vas zanima o čemu je riječ, kao i uvijek,  jednostavno kliknite pod opširnije i pročitajte cijeli intervju.

Ime i prezime, nadimak? Boris Lovrić, Lovre, Lovor, Lovrinjo.

Odakle dolazite? Dolazim iz Splita.

Što ste po struci? Magistar tjelesne zdravstvene kulture, odnosno magisterij kineziološkog fakulteta.

Zašto ste baš odabrali ovaj posao? Zato što mi je cijeli život bio samo sport, sport i sport.

Da li ste ikada tijekom svoga osnovnoškolskog obrazovanja pomislili da će te biti učitelj? Nikada.

Koliko dugo radite? Kao učitelj radim 9 godina.

Što vam je najdraže kod vaših učenika? Najdraži mi je taj element iznenađenja, što svatko od njih može postati neka velika ličnost.

Najbolji i najgori predmet u školi? Ne znam, nije mi nijedan bio najgori, a najbolji tjelesni.

Kakvu glazbu volite slušati? Volim slušati žestoku glazbu gdje ima električna gitara i bas. Uglavnom to je metal i hard rock.

Imate li hobi?Koji? Imam 1853 hobija, prepun sam hobija. Ja sam čovjek kojega zovu hodajući hobi.

Koji vam je najdraži film, knjiga? Ratnici podzemlja, a knjiga Rat dugmadi.

Najdraža klopa, cuga, boja? Ćevapi, a najdraže piće mi je domaća bazga. Najdraža boja mi je ljubičasta.

Najznačajniji događaj u životu? Jedan sportski nastup recimo to tako.

Bavite li se sportom? Kojim? Bio sam u dvije reprezentacije, dva različita sporta. Jedan je bio atletika, a drugi ne smijem spomenuti.

Imate li kućnog ljubimca? Sve mačke iz kvarta mi dolaze.

Kada bi ulovili zlatnu ribicu,koju biste želju željeli da vam ostvari? Ja bih njoj ispunio tri želje.

Koliko ste najviše napravili sklekova? Sve, koliko god treba.

Koja vam je najdraža hrvatska sportašica? Mislim da je to Blanka Vlašić, zbog sportskih i ljudskih kvaliteta, a i poznajem ju od malih nogu.

Budući da radite u dvije škole, kako vam se naša škola čini? Super! Najbolja!

Da niste učitelj tjelesnog što bi bili? Profesionalni sportaš.

Pratite li nogomet? Ponekad.

Koji vam je omiljeni klub, igrač? Hajduk, Nenad Pralija.

Koji vam je najdraži sport? Hokej.