Himna škole po prvi puta je otpjevana za Dan škole 2018. godine kada smo ujedno obilježavali i 40 godina od izgradnje nove škole.

Tekst himne napisala je naša tadašnja učenica Dora Čurman dok je pohađala 5. razred, a glazbu i aranžman napisao je naš tadašnji ili bivši učitelj glazbene kulture, Domagoj Čošić.

U gornjem video zapisu, osim što možete ćuti kako zvuči naša himna, istovremeno se imate priliku susresti s našom školom, pomalo izvana i pomalo iznutra, a imate priliku i pomalo doživjeti kako izgleda jedan školski dan naših učenika.

Mi smo vrlo ponosni na našu himnu i svaki puta kada ju slušamo uvijek se iznova oduševimo kreativnošću naše učenice Dore.

Poslušajte ju i oduševite se i vi.

Grb škole

S prelaskom na novu web stranicu baziranu na WordPress-u i u skladu s novim trendovima, odlučili smo se naš stari grb zamijeniti potpuno novim.

Osim jasnog naziva škole, mjesta u kojem se ona nalazi i poznate hrvatske šahovnice,  grbom dominira portret Mate Lovraka, našeg poznatog dječjeg pisca po kojem je škola dobila ime. Inače, portret Mate Lovraka dio je murala koji se nalazi na unutrašnjem zidu škole kod njezina ulaza, a koji je naslikao naš učitelj likovne kulture Dubravko Milinković.

Grb je uz sugestije kolega osmislio i izradio naš učitelj vjeronauka Tomislav Kriizmanić.

Lokacija škole