Povijest škole

Stara škola

O staroj školi nemamo previše podataka, tj. ne znamo kada je točno izgrađena, koliko je učenika pohađalo nastavu, koliko je bilo djelatnika, tko je bio prvi ravnatelj… Također, nemamo ni previše fotografija osim dvije koje možete vidjeti iznad (jedna je iznad ovog teksta, a druga se nalazi u naslovu ove stranice, prva s lijeve strane). Znamo da se star škola u Vladislavcima nalazila se u prednjem dvorištu današnje škole te da je imala dvije područne škole, jednu u Dopsinu i drugu u Hrastinu.

Nova škola

Za razliku od stare škole, o novoj školi imamo pregršt podataka. Izgrađena je 1978. godine (svečano ju je otvorio Ivica Fekete 25. 11 1978. godine) i zvala se Milica Križan. Osim što znamo tadašnjeg ravnatelja (Gostimir Daničić), znamo sve učitelje koji su te godine radili, a znamo i da je školu tada pohađalo 325 učenika raspoređenih u 12 razrednih odjela.  Ono što se otada nije promijenilo je veličina škole, a ona iznosi: 1780  m² unutrašnjeg prostora i 16300  m² vanjskog prostora. Kao i onda, i danas se oko škole nalazi veliko dvorište s igralištima za rukomet, košarku i odbojku. Škola ima dvorana za tjelesno-zdravstvenu kulturu te oranica površine 2 600 m² na kojoj su se kontinuirano sadila različite poljoprivredne kulture sve do danas kada su na njoj zasađeni lješnjaci. Škola od školske godine 1992.-1993. nosi naziv Osnovna škole Mate Lovraka.

Obnova nove škole

Nova se škola nakon nešto više od 25. godina počela postepeno obnavljati. Od 2006. godine pa sve do danas učinjeni su sljedeći radovi: asfaltiran je kolni prilaz, škola je priključena na vodovodnu mrežu, na krov škole su postavljene fotonaponske ploče, uređeno je rukometno igralište, napravljena je nova kotlovnica (grijanje na pelet), napravljena je izolacija krova, izolirana je i obojana ovojnica škole, zamijenjena je stolarija (PVC), uređena je sportska dvorana, oličeni su unutarnji zidovi, uređena su parkirna mjesta, napravljeno je dječje igralište…

Zahvaljujući pristupanju projektu cjelodnevne škole uz koji idu i određena materijalna sredstva, škola nastavlja sa svojim uređivanjem. Tako se trenutno uređuje nova interaktivna i rekreacijska učionica, a sve učionice će biti opremljene novim klupama, stolicama, katedrama i ormarima. Osim toga, a zahvaljujući Općini Vladislavci i načelniku, gospodinu Marijanu Tomasu, uređeno je košarkaško igralište te je u planu da se napravi igralište za tenis kao i tartan staza za trčanje koja bi okruživala sve sportske terene u dvorištu.

Broj učenika od 1978. godine do danas

Broj učenika od 1978. godine