Riječ ravnateljice

Marija Poje, prof. matematike i fizike

Dragi učenici, poštovani roditelji, djelatnici škole i svi zainteresirani korisnici, najsrdačnije Vas pozdravljam i s velikim zadovoljstvom predstavljam novu web stranicu naše škole.

Želimo nastaviti s uspješnom suradnjom s ciljem da naša škola bude moderna, inovativna, transparenta i interaktivna jer to je škola kakvu naši učenici zaslužuju.

Cilj su nam motivirani i kreativni učitelji koji učenicima pristupaju s mnogo razumijevanja i pažnje, zadovoljni roditelji, spremni na suradnju te učenici koje ćemo osposobiti da postanu sposobne, poštene i odgovorne osobe.  Želimo da s osmjehom dolaze u školu i da se ovdje osjećaju prihvaćeno, sretno i zadovoljno. Da bismo to postigli, neophodna nam je Vaša pomoć i suradnja. Želimo usmjeriti našu djecu da razviju kritičko mišljenje, empatiju, socijalnu inteligenciju, skromnost i sportski duh, te da postanu osobe koje će sačuvati radoznalost i želju za cjeloživotnim učenjem. Potičemo ih da poštuju i uvažavaju druge i drugačije, da budu tolerantni i otvoreni, da procjenjuju sebe prema svojim, a ne prema tuđim mjerilima. Vjerujemo da će ih to učiniti bogatijima, ali i spremnijima za izazove suvremenog društva u kojem živimo.

Pozivamo Vas na suradnju i otvoreno komuniciranje kako bismo i dalje njegovali duh zajedništva te zajedno s našim učenicima gradili ljepšu i ugodniju budućnost.

Vizija škole

Vizija škole je pripremiti mladu osobu za daljnje radne i životne izazove kroz poticajno ozračje i obrazovanje na suvremeni, moderan i kreativan način.

Misija škole

Misija škole je kroz otvorenu i kvalitetnu komunikaciju izgraditi toplo, sigurno i poticajno okružje za rad. Djelovati na razvoj pozitivnih osobina kao što su iskrenost, odgovornost, ustrajnost, samopoštovanje, autonomnost mišljenja, kritičko argumentiranje, tolerancija i nenasilno rješavanje sukoba. Osvijestiti moralne i etičke vrijednosti te uvažavati individualnost i osobnost učenika.