« Srpanj 2024 »

Međuškolski kviz znanja
Autor: Marija Poje, 25. 5. 2024.

Dana 22. svibnja 2024.u  Osnovnoj školi “Dr. Franjo Tuđman” Beli Manastir održavan je Međuškolski kviz na kojemu su, uz našu školu,  sudjelovali učenici iz Osnovne škole Antunovac, Osnovne škole “Dr. Franjo Tuđman” Beli Manastir, Osnovne škole Ernestinovo, Osnovne škole Laslovo i Osnovne škole „Šećerana“ iz Šećerane. Tema ovogodišnjeg međuškolskog kviza bila je “Putujemo Lijepom Našom”. Kviz je organiziran kao popularni Pub Quiz što je djeci posebice zanimljivo. Svaku školu predstavljala je četveročlana ekipa učenika i učenica od petog do osmog razreda. Tema i pitanja kviza bila su vezana uz Hrvatsku. Najbolji uspjeh imala je ekipa Osnovne škole Laslovo koja je i pobijedila u kvizu. Osim igara za natjecateljske ekipe, natjecati su se i navijači koji su došli podržati svoje ekipe i škole.

Projekt je započeo inicijativom Osnovne škole “Antunovac”, a Osnovna škola “Dr. Franjo Tuđman” Beli Manastir ove je godine bila domaćin.

Čestitamo pobjednicima i veselimo se sljedećem druženju u Laslovu iduće godine.