« Ožujak 2024 »

Projekt - Školski sabor

Školski sabor from tomislav krizmanic on Vimeo.

Projekt CO2 OTISAK

Projekt: CO2 OTISAK from tomislav krizmanic on Vimeo.

Projekt Šafran

Projekt Šafran from tomislav krizmanic on Vimeo.

Priloženi dokumenti:
Projekt Safran.pptx

Škole za Afriku

PROJEKT ŠKOLE ZA AFRIKU

Ove školske godine i naša se škola uključila u UNICEF-ov  projekt ŠKOLE ZA AFRIKU.

Cilj projekta je prikupljanje novca za potrebe školovanja djece u Africi.

Škole za Afriku pomažu ostvarenju vizije Nelsona Mandele da se svoj djeci u Africi omogući školovanje. Obrazovanje je za njih prilika da izađu iz okrutnog svijeta siromaštva, neznanja i bolesti.

Ove školske godine sredstva će biti namijenjena obrazovanju i pomoći djeci Etiopije, jedne od najugroženijih afričkih zemalja, u kojoj djeca izuzetno teško žive.

Priloženi dokumenti:
Skole za Afriku.doc

Pravila škole

Nakon pravila donešenih u svim razrednim odjelima donijeli smo i pravila škole čiji je cilj smanjivanje  vršnjačkog zlostavljanja  kao  i elektroničkog zlostavljanja .

Prekini lanac

Škola je uključena u UNICEF-ov projekt "Prekini lanac" s ciljem sprječavanja elektroničkog nasilja među učenicima.

Djeca i mladi neizbježno dolaze u susret s računalnom i komunikacijskom tehnologijom. Poticanje informatičke pismenosti dio je i školskoga programa.

Nadzor roditelja i nadgledanje dječjih aktivnosti  na internetu najvažniji je čimbenik u sprječavanju nasilja elektroničkim putem i vrlo je važan u zaštiti djece i mladih.

Važno je poučiti djecu i mlade kako se sigurno koristiti internetom i mobitelom. Također moraju biti upoznati i sa  preuzimanjem odgovornosti za svoje ponašanje kao i s posljedicama određenih postupaka. Pritom je važno poštovati njihovu neovisnost, interese i aktivnosti u skladu s njihovim uzrastom.

Odredili smo PRAVILA...

U sklopu projekta Prekini lanac razrednici su u svojim razrednim odjelima održali radionicu: Vrijednosti, pravila i posljedice. Cilj radionica je već postojećim vrijednostima, pravilima i posljedicama koje se tiču vršnjačkog zlostavljanja dodati pravila koja će štititi i od elektroničkog zlostavljanja.

.