« Ožujak 2024 »

"Učenje bez razmišljanja je prazno, razmišljanje bez učenja opasno." - Lao Ce

"Nitko na svijetu nije jači od čovjeka koji zna." - Japanska poslovica

"Pametan čovjek nikada neće reći da sve zna." - Blaise Pascal

"Znanje je viza za budućnost. Sutra pripada onima koji se danas spreme za to." - Malcolm X

POSAO PEDAGOGA

Školski pedagog je član suradničkoga tima škole koji se bavi mnogim aktivnostima; od neposrednoga sudjelovanja u planiranju i programiranju nastave, suradnje s učenicima i nastavnicima, suradnje s ravnateljem do administrativnih poslova i općenito praćenja rada i napredovanja škole.

RADNI UVJETI

Posao pedagoga uglavnom je uredski. Pedagozi nisu izloženi nepovoljnim vremenskim uvjetima i samo iznimno rade u smjenama. Putovanja su rijetka i najčešće su vezana uz stručno usavršavanje. Mnogo vremena provode na raznim sastancima, seminarima i predavanjima. Njihov posao zahtijeva česte kontakte s učiteljima, učenicima, roditeljima, ostalim stručnim suradnicima i suradnicima izvan škole ( liječnici, psiholozi Zavoda za zapošljavanje i sl.).