Sportski obračun učenika i učitelja
Autor: Tomislav Krizmanić, 31. 5. 2016.

Jučer i danas u našoj je školi održan sportski obračun između učenika i učitelja u nogometu te učenica i učiteljica u odbojci.

I jedan i drugi dvoboj bio je napet i do kraja rezultatski neizvjestan.

Nogometni obračun mogao bi se usporediti s onim kod O.K. Corrala. Naime, nogoš je počeo u podne, a igralo se po teškom i sparnom vremenu po kojem su aeorobni kapaciteti učenika vidljivo dolazili do izražaja. Ipak, unatoč navedenom prednostima učenika, njihovoj najavi trijumfa i vodstvu od 1:0 na kraju prvog poluvremena, učitelji su na krilima iskustva trijumfirali pobijedivši sa tijesnih i do kraja neizvjesnih 2:1.

Sličan scenarij odvijao se i na odbojci koju su drugog dana odigrale brojčano nadmoćne učenice i učiteljice vođene dirigentskom palicom ravnateljice Marije Poje. I tamo su učiteljice tijesno pobijedile s 2:1 u setovima. Učenice su bez problema dobile prvi set te odlično otvorile i drugi, nakon čega su mnogi pomislili da je sve riješeno glede pobjednika. Tada na scenu stupa topovski servis učiteljice Ivane te bravurozne parade učiteljice Mirte čime učiteljice dobivaju drugi set. Uz spomenuti arsenal te lepršavu igru učiteljice Zrinke na mreži kao i zamjetan doprinos ostatka ekipe, učiteljice dobivaju i treći set te osvajaju titulu pobjednika.

Iako je voditelj učenica protestirao kod suca tražeći da se igra na tri dobivena seta, sudac je ostao pri svojoj odluci proglasivši učiteljice pobjednikom uz glasno odobravanje većeg dijela gledatelja.