« Svibanj 2024 »

Projekt ETwining
Autor: Marija Poje, 9. 10. 2020.

Učenici 2. razreda s učiteljicom  Martinom Cindrić uključeni su u ETwining projekte.

U sklopu projekta realizirat će:

1. Dan jabuka 2020.

Kroz projekt učenici će upoznati važnost jabuka za naše zdravlje, vrste jabuka te proizvode od jabuka…Organiziranjem raznih aktivnosti pripremat će se za Svjetski dan jabuka.
Projektne aktivnosti bit će objavljene na stranici projekta Dan jabuka 2020. kao i na našoj razrednoj stranici za projekte.

2. Ljepota čitanja

Nova školska godina donosi i nove zadaće. Kako bi 2.r. zavolio čitanje pridružio se međunarodnom projektu. Naime, riječ je o projektu imenom The beauty od reading (Ljepota čitanja) koji je odobren na eTwinning platformi i koji je u nekoliko dana od objave okupio 70 projektnih partnera diljem lijepe naše i izvan nje. Okupili su se odgojno-obrazovni djelatnici iz Hrvatske, Srbije, Portugala, Rumunjske, Makedonije, Albanije, BiH, Poljske, Turske, Španjolske i Gruzije.
Glavni je cilj projekta potaknuti u učenicima otkrivanje ljepote čitanja kroz mnogobrojne aktivnosti. Dosegnut će ljepotu čitanja u učeničkim prirodnim okruženjima, u domovima, u prirodi i u razredima. Kroz mjesece trajanja školske godine sudjelovat će u raznim aktivnostima s ciljem razvijanja čitalačke sposobnosti.

3. Čuvam svoje zdravlje

U novoj školskoj godini morali su se prilagoditi različitim uvjetima. Provođenje mjera nužno je kako bi očuvali svoje zdravlje. S ciljem očuvanja zdravlja osmisli su projekt I keep my health (Čuvam svoje zdravlje) u suradnji s učiteljem Ademom Polet iz Turske. Priključili su se i učitelji s učenicima iz Poljske, Slovačke, Portugala i Španjolske kao i iz Hrvatske.
Projekt će razvijati svjesnost očuvanja zdravlja. Kroz različite aktivnosti učenici 2. i 3. razreda učit će o važnosti tjelesne aktivnosti, zdravoj prehrani, a i o kulturama drugih zemalja. Razvijat će i digitalne kompetencije, a sve aktivnosti prezentirat će na projektnoj stranici.

Veselimo se sudjelovanju u ovom projektu !
                             Učiteljice Martina Cindrić i Marijeta Gal i učenici 2. i 3. razreda