Razgovarali smo s Anamarijom Šimunec
Autor: Stella Kovačev, Nikolina Čančar, 16. 11. 2015.

Razgovarali smo s Anamarijom Šimunec, učiteljicom razedne nastave koja ja na dva tjedna stručno zamijenila učiteljicu Sanju Zrinušić. Nikako do ovog razgovora nismo mogli odgonetnuti zašto učiteljica uvijek hoda hodnicima naše škole kao u zanosu, no sada i to znamo, učiteljica Šimunec opčinjena je dobrom i opuštenom atmosferom te djecom u našoj školi zbog čega joj je bio pravi užitak raditi. Učiteljica Šimunec dolazi nam iz jednog malog baranjskog sela, ima osam psića…. Učiteljici želimo puno uspjeha u daljnjem radu i da joj zlatna ribica ispuni njezine želje.

Kao i uvijek, sve zanimljivosti o učiteljici Šimunec možete pročitati pod opširnije.

Ime i prezime, nadimak? Anamarija Šimunec. Neke me prijateljice zovu Depoko zato što mi je djevojačko prezime bilo Depoković, nije baš neko ali što da radim nisam ga ja odabrala.

Odakle dolazite? Rođena sam u Osijeku, a trenutno živim u Baranji u jednom malom selu Majške Međe.

Što ste po struci? Po struci sam diplomiran učitelj razredne nastave.

Zašto ste baš odabrali ovaj posao? Zato što volim radit s djecom, oduvijek sam dobivala od svojih ukućana packe kako nekoga ispravljam, kako nekoga nešto učim itd. Vjerojatno mi je to onda u krvi.

Koliko dugo radite? Ovaj posao radim 2 godine, a prije toga sam 7 godina radila kao prodavač u T-mobile-u.

Što vam je najdraže kod vaših učenika? Najdraže mi je ono njihovo "Ljubavi" i tolika sreća kad me vide, kad mi pohrle u zagrljaj, kada dobiju dobru ocjenu, a posebno mi je drago kako su me prihvatili.

Što vam najviše smeta kod vaših učenika? Ne mogu baš nešto izdvojiti što mi se ne sviđa kod njih, osim što volim to kada su učenici pametni, a lijeni. Ne volim kada učenici dobiju lošu ocjenu ne zato što ne znaju nego zato što su bili lijeni ponoviti gradivo kod kuće.

Najbolji i najgori predmet u školi? Najbolji predmet mi je tjelesni i matematika, a najgori mi je glazbeni, čak sam i pohađala zbor pa me učiteljica izbacila.

Kakvu glazbu volite slušati? Ja baš i nemam nešto što bih mogla izdvojiti, najradije uključim radio pa slušam što se tamo vrti. Ako bih baš trebala nekoga izdvojiti onda bi to bio Zdravko Ćolić, volim njegove pjesme.

Imate li hobi? Koji? Imam hobi, rolanje.  Žao mi je što nemam dovoljno vremena.

Koji vam je najdraži film, knjiga? Najdražeg filma se ne mogu sjetiti, a knjiga, ili zadnja koju sam pročitala, Pedeset nijansi sive, ili Sjećanje jedne gejše.

Najdraža klopa, cuga, boja? Po mojoj liniji možete vidjeti da sve volim jesti, a najviševolim jesti slatkiše. Od cuge volim popiti rakiju npr. višnjevaću ili malinu. Najdraža boja mi je žarko crvena i maslinasto zelena.

Najznačajniji događaj u životu? Rođenje moje kćerke Paole.

Bavite li se sportom? Kojim? Ne mogu reći da se bavim, rekreativno idem na aeorobik.

Imate li kućnog ljubimca? Kako se zove? S obzirom da živim na selu imam više kućnih ljubimaca, imam 8 pasa: Reu, Abia, Enđi, Mukija ,Zipa, Mrvu , Flekicu..., imam konje, gice, ovčice, svašta imam.

Kada bi ulovili zlatnu ribicu, koju biste želju željeli da vam ostvari? Da budemo svi zdravi, da ostanem raditi u vašoj školi ali ne nužno da se vaša učiteljica Sanja ne vrati s bolovanja nego ako se otvori neko radno mjesto jer mi je u vašoj školi jako, jako lijepo.

S učiteljicom su razgovarale web novinarke Stella Kovačev i Nikolina Čančar, foto session odradio Vladimir Jelečević.